סוגי הרמפות והשימושים שלהם

רמפה ממתכת היא מוצר המאפשר שינוע של ציוד, סחורה וכלי רכב על גלגלים בצורה פשוטה ונוחה. התפקיד שלה הוא קודם כל לגשר על פערי גובה עבור מה שצריך להעביר מעליה.

ישנם סגי רמפות שונים, שרובם בנויים ממתכת. הסיבה לכך שנוהגים לבנות רמפות ממתכת ולא מחומרים אחרים, היא שמתכת היא חומר שיכול לשאת משקל רב ללא בעיה. מסיבה זו לא ניתן לייצר רמפות מחומרים סינתטיים או מחומרים טבעיים אחרים.

מכיוון שהרמפה צריכה לשאת משקל רב, עדיף שתהיה מיוצרת מפלדה שתהיה לה מסגרת חזקה מספיק. רמפות מקצועיות ואיכותיות מסוג זה נוהגים לייצר במסגריות, בדרך כלל תוך התאמה לסוג הלקוח וסוג הסחורה שיהיה צריך להעביר ברמפה. סוגים שונים של רמפות, מבחינת היקף הגודל והמשקל שלהן, משמשות לסוגים שונים של סחורה ולסוגי תעשייה שונים.

סוגי רמפות

סוג נפוץ מאד של רמפות הוא כזה המשמש למעבר כלי תחבורה. כלי תחבורה לא חייב להיות מכונית. רמפות ממתכת המיועדות לתעשייה מאפשרות מעבר של כלי תחבורה כמו מלגזות, אופנועים וגם כסאות גלגלים.

רמפות לכיסאות גלגלים הן נפוצות ביותר. ללא רמפות, כיסאות גלגלים אינם יכולים לעבור בצורה נוחה במקומות רבים. כאשר מוציאים או מכניסים כיסא גלגלים מרכב פרטי או מאוטובוס – חובה להשתמש ברמפה שכזו. למעשה, כיום אוטובוסים רבים במערך התחבורה הציבורית של מדינת ישראל כוללים מעין רמפה פנימית שמאפשרת העלאה והורדה של כסאות גלגלים בצורה נוחה.

רמפות מסוג אחר משמשות למעבר של מלגזות. המלגזה היא כלי רכב קטן הנושא עליו ציוד או סחורה. במהלך טעינה או פריקה של ציוד וסחורות ממשאיות או ממכולות – יש חשיבות רבה לשימוש ברמפות ממתכת. בעזרת הרמפה, המלגזה יכולה לנוע באופן חופשי לתוך המכולה ולשנע את הסחורה או הציוד הנדרש.

רמפות למעבר מלגזות נדרשות להיות כבדות וחזקות יותר. לכן במקומות כמו נמלים ואזורי תעשייה, יש ביקוש רב לייצר רמפות מתאימות ממתכת. חברות ענק מהתעשיות האלו פונות למסגריות ומבקשות מהן ייצור של רמפה מתאימה שכזו.

רמפות איכותיות מפלדה

על מנת לשנע סחורה כבדה, בתוך מכולה למשל, יש צרך ברמפה כבדה שתוכל לשאת עליה משקל רב מאוד. רמפות אלו נבנות מפלדה. רמפות כאלו משמשות למעבר סחורה כבדה במיוחד מכל הסוגים – מוצרי חשמל גדולים, רהיטים, ארגזי מזון ענקיים ועוד.

למעשה, כל חברה שעוסקת בשינוע והעמסה של סחורה זקוקה לרמפות באיכות גבוהה מפלדה – שלא יקרסו תחת עומס המשקל ושיישארו עמידות לאורך שנים של שימוש.

ייצור רמפות איכותיות מפלדה הוא אחד הדברים בהם מתמחה מסגריית "האחים לוי". מדובר במסגרייה ותיקה מאוד שמספקת פתרונות מתכת ייחודיים כבר כחמישה עשורים. המסגרייה היא מוסד משפחתי, המופעל על ידי בני משפחת לוי ומשרת לקוחות גדולים מכל המגזרים של התעשייה.

רמפות